Dzień Wymiaru Sprawiedliwości – 2018

, , , ,
Dzień Wymiaru Sprawiedliwości 2018

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości –  to święto, które jest obchodzone w Europie każdego roku 23 maja. Upamiętnia ono rocznicę śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony a także ochraniających ich policjantów, zamordowanych 23 maja 1992 roku przez sycylijską mafię.

Sędzia Falcone dał się poznać jako człowiek, który bezkompromisowo i niestrudzenie walczył o sprawiedliwość. Inicjatorem ustanowienia obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości jest Stowarzyszenie Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności MEDEL, a w Polsce Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”.

Symbolem święta jest fioletowa wstążka wpinana do stroju przez sędziów, pracowników sądów i przedstawicieli innych zawodów prawniczych. Fioletowe wstęgi rozwieszane także są w miejscach związanych z wymiarem sprawiedliwości, w budynkach i  na stronach internetowych sądów, na kariatydach w Sądzie Najwyższym.

Zachęcamy do popularyzowania informacji o Dniu Wymiaru Sprawiedliwości w sądzie, w biurze lub innym miejscu pracy.

 

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości - plakat 2018

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości – plakat 2018

Plakat pochodzi ze strony

http://www.edukacja.iustitia.prawo.pl/fundacja/wiadomosci/108-dws-plakat2

Sprawdź naszą ofertę szkoleń.

 

Za 3 dni w Gdańsku odbędzie się szkolenie Jak upozorować samobójstwo, które poprowadzi dr Andrzej Gawliński. Zostały tylko 2 miejsca. → . Kup bilet teraz.

 


Aktualizacja 2018-05-24 godzina 16:01 – Ostatnie miejsce zostało właśnie kupione. Zapraszamy do innych miast lub prosimy czekać na kolejny termin.

 

 

0 komentarze

Skomentuj

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Śmiało, napisz komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *